• Kredi Kartına
  Taksit
 • Güvenli Alışveriş
  256 Bit SSL Sertifika
 • Kapıda Ödeme
 • 1500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
 • Orjinal Ürün
 • Garantili Ürün
TFA 35.8003.01
TFA 35.8003.01
TFA 35.8003.01 Ekran
TFA 35.8003.01 Kombine Rüzgar Transmitteri
TFA 35.8003.01 Yağmur Transmitteri

TFA 35.8003.01 ''View Pro'' Wifi Hava İstasyonu

5,00
Fiyat : ₺7.416,00  + KDV
KDV Dahil : ₺8.899,20
₺741,60 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

TFA 35.8003.01 "View Pro" Wifi Hava İstasyonu


TFA 35.8003.01 "View Pro" wifi hava istasyonu; sıcaklık, nem, basınç, rüzgar hızı, rüzgar yönü ve yağmur miktarını ölçebilen, ölçtüğü değerleri hem istasyon ekranından hem de akıllı telefon uygulamasından takip edebileceğiniz, wifi bağlantılı gelişmiş bir meteoroloji istasyonudur.


TFA 35.8003.01 Wifi Hava İstasyonu Özellikleri:

- TFA 35.8003.01 wifi hava istasyonu gösterge ekranı, solar enerjili rüzgar hız ve yön+sıcaklık ve nem kombine transmitteri ve yağış trasnmitteri ile birlikte set olarak gelir.
- Wifi bağlantısı ve ücretsiz "TFA VIEW" uygulaması (iOS&Android) sayesinde ölçtüğü değerleri nerede olursanız olun akıllı telefon veya tabletinizden takip edebilirsiniz.
- Yüksek kontrastlı renkli ekran dört parlaklık seviyesinde ayarlanabilir ve geceleri otomatik olarak karartılır. Adaptör ile kullanımda sürekli aydınlatmalı olarak kullanılabilir.
- Haftanın günü, saat ve tarih ekranın üst kısmında gösterilir.
- Ana ünite dahili sensörler ile iç ortam sıcaklık ve nemini ölçer ve çiğlenme noktasını gösterebilir.
- Kombine transmitter ile hem rüzgar hızını ve yönünü hem de dış ortamın sıcaklık ve nemini ölçer.
- Yağmur transmitteri ile yağış miktarını ölçer.
- Ana ünite opsiyonel olarak satın alabileceğiniz 4 farklı transmitter ile iletişim kurabilir. 
- TFA 35.8003.01 View Pro hava istayonu dış ortamdaki "hissedilen sıcaklığı" ekranda gösterebilir. 
- Dış ortam sıcaklık ve nem değerlerine göre "ısı stresi sıcaklığını" (sadece +26.6°C üzeri) hesaplayabilir.
- +10°C'nin altında WindChill (rüzgarın soğutma etkisi) sıcaklığı, dış ortam sıcaklığına ve rüzgar hızına göre hesaplanır.
- Dış ortam sıcaklık ekranı trend okları ile kullanıcıyı bilgilendirir.
- Dahili barometresi ile atmosferik basıncı ölçer ve ekranda hPa ve inHG biriminde gösterebilir.
- Hava tahmin bölümünde günün en düşük ve en yüksek sıcaklıklarını gösterir. Wifi bağlantısı ile kullanıldığında bu bölümde bulunduğunuz bölgede beklenen en düşük ve en yüksek sıcaklıklar gösterilir.
- TFA 35.8003.01 wifi hava istasyonu atmosferik basınçtaki değişikliklere dayalı olarak yaklaşan hava durumu tahminini altı farklı sembolle (güneşli, hafif bulutlu, bulutlu, yağmurlu, fırtına, kar) gösterir.
- Son 24 saatin ölçülen yağış miktarı da hava durumu simgesinin altında görüntülenir.
- Hava tahmin ekranı saat 19:00 ile 07:00 arası ay fazını gösterirken, 7:00 ile 19:00 arası ise hava sembolleri ile gösterilir.
- Yağmursuz geçen 24 saatten sonra istasyon, bu görüntüleme alanında son yağmurdan bu yana geçen günleri saymaya başlar. Yeni bir yağmur miktarı kaydedildiğinde ekran ayarlanan zaman aralığına geri döner. “RAIN” butonu istenilen zaman aralığını herhangi bir zamanda görüntülemek için de kullanılabilir.
- Gösterge ekranı mevcut rüzgar hızını gösterir ve son 1 saatin (TOP - 1HR) en yüksek rüzgar hızını gösterir, ayrıca mevcut ve hakim rüzgar yönü de görüntülenir.
- Rüzgar hızının 0'dan >25'e (km/H veya mp/h olarak) kadar grafiksel bir gösterimi de mevcuttur.
- Ana ünite üzerinden iç&dış sıcaklık, iç&dış nem, hissedilen sıcaklık gibi parametrelerin en yüksek ve en düşük değerlerini (saat ve gün bilgisi ile birlikte) inceleyebilirsiniz.
- Rüzgar geçmişi özelliği ile son 1 saatin, son 24 saatin, son 7 günün, son 1 ayın ve son 1 yılın en yüksek rüzgar değerlerini saat ve gün bilgisi ile birlikte gösterebilir.
- Yağmur geçmişi ile son 1 saatin, son 24 saatin, son 7 günün, içinde bulunulan ayın, içinde bulunulan yılın yağış miktarı ve sıfırlandıktan sonraki toplam yağış miktarını gösterir. Bu veriler otomatik olarak 5 saniyelik geçişlerle sürekli gösterilebilir.
- Bütün geçmiş değerler manuel olarak sıfırlanabilir.
- TFA 35.8003.01 wifi meteoroloji istasyonu ile rüzgar hızı ve yağış miktarı için yüksek limit, iç&dış sıcaklık ve iç&dış nem için hem alçak hem de yüksek limitler için alarm kurabilirsiniz.
- Belirlenen alarm limitleri aşıldığında ekranda bir ünlem işareti ve dakikada 5 saniye olarak sesli uyarı verir.
- Ana ünite ve transmitterların pil durumu azaldığında ekranda düşük pil ikonu ile gösterilir.
- Transmitterların bağlantı gücü ve wifi bağlantısı ekranda gösterilir.
- Ana ünite ile kablosuz trasnmitterlar açık alanda maksimum 100 metreye kadar iletişim kurabilir. Aradaki duvar, kapı, cam veya başka kablosuz yayınlar bu mesafeyi kısaltır hatta bağlantıyı koparabilir.
- Ana ünite masaüstü veya duvara asılarak kullanılabilir.
- TFA 35.8003.01 wifi hava istasyonu; ana ünite(gösterge), yağmur transmitteri, solar kombine rüzgar+sıcaklık+nem transmitteri, güç adaptörü, CR2032 pil, kullanım kılavuzu ile birlikte gelir.

TFA 35.8003.01 Özellikler


TFA VIEW PRO Wifi ve Uygulama Avantajları:

- Tablet veya akıllı telefonunuzdan VIEW PRO hava istasyonunuzdan gelen verileri "TFA VIEW" uygulaması üzerinden takip edebilirsiniz.
- Geçmiş 30 günün kayıtlarını uygulama üzerinden inceleyebilirsiniz.
- Sıcaklık, nem, rüzgar ve yağmur için belirlediğiniz limit değerlerin aşılması durumunda uygulama üzerinden bildirim olarak alarm verebilir.
- Uygulama sayesinde 50 adete kadar transmitterdan gelen verileri takip edebilirsiniz.
- Ana ünitedeki görüntülenen hava durumu sembolü, profesyonel meteorologlar tarafından önümüzdeki 12 saat için hazırlanan bir tahmindir.
- Hava durumu istasyonunda 12 farklı hava sembolü olarak gösterilir; güneşli, hafif bulutlu, bulutlu, yağmurlu, fırtına, yoğun kar yağışı, karla karışık yağmur, sis, izole yağmur, az kar yağışı, don, fırtınalı.
- Yağmur olasılığı yüzde olarak ekranda hava durumu simgelerinin altında görüntülenir.
- Hava tahmini, cihazın uygulama aracılığıyla kurulumu sırasında kaydedilen konumu (bölge/posta kodu) ifade eder.
- Ön taraftaki FORECAST düğmesi, çevrimiçi bağlantı aktif olduğunda önümüzdeki 12 saat ve sonraki 7 gün için ayrı ayrı tahmin görüntülemek için de kullanılabilir. Düğmeye bir kez kısaca basarsanız önümüzdeki saatin hava durumu tahmini 10 saniye boyunca görüntülenir. Hava durumu sembolü, rüzgar yönü ve sıcaklık bu dönemde beklenen ortalama değerlerdir.
- Gelecek 12 saatin tahmininin ardından önümüzdeki 7 günün tahmini de takip edilecek.TFA 35.8003.01 Ekran Açıklaması

A) İç ortam sıcaklık ve nemi gösteren İÇ MEKAN bölümü
B) TAHMİN bölümü hava durumu sembolleri, tahmin veya dış mekan kayıtları, yağış yağış olasılığı
C) Saat/tarih ve bilgi bölümü
D) Dış ortam sıcaklığı, nem ve HİSSEDİLEN sıcaklık ile DIŞ MEKAN bölümü
E) Yağmur miktarını veya son yağmurdan bu yana geçen günleri gösteren YAĞIŞ bölümü
F) Atmosferik basınç veya ekstra sensör bölümü
G) Rüzgar hızı ve yönünü gösteren RÜZGAR bölümü

TFA 35.8003.01 Sensör Uygulaması

Transmitter Montaj Önerileri:

- Yağmur transmitterini, yağmurun doğrudan konteynere düşebileceği bir alana, ideal olarak küçük bir platform üzerinde yerden 60 ila 90 cm yüksekliğe yatay olarak yerleştirin.
- Yağmur transmitterini dört vidayla istediğiniz pozisyonda sıkabilirsiniz.
- Kombine rüzgar transmitterinin 360 derece etrafında binalar, ağaçlar veya başka nesneler tarafından engellenmediğinden emin olun.
- En iyi sonuçları elde etmek için, kombine rüzgar trasnmitterini ideal olarak herhangi bir engelin 3 metre yukarısına bir direğe monte edilmesini öneririz.
- Öncelikle tabanı, birlikte verilen dört vidayla istenen konuma vidalayın. Ayarlanabilir taban döndürülebilir. Sabitleme vidasını açın ve ayarlanabilir tabanı gevşetin.
- İstenilen konuma çevirin ve sabitleme vidasını tekrar sıkın.
- Ayarlanabilir tabanın güvenli bir şekilde sabitlendiğinden emin olun.
- Daha sonra kombine sensörü ayarlanabilir tabana yerleştirin ve 2 vidayla sabitleyin.
- Kombine rüzgar transmitterin yatay olarak monte edildiğinden emin olun. Pervane yukarıyı gösterir.
- Rüzgar transmitterinin güneş paneli güneye bakacak şekilde monte edin.


TFA VIEW PRO HAVA İSTASYONU WIFI AĞINA NASIL BAĞLANIR?

1) Ücretsiz TFA VIEW Uygulamasını “Apple App Store” veya “Google Play Store”dan indirin.
2) Bir hesap oluşturup uygulamayı başlattıktan sonra menüden "Cihazlar"ı seçin. Uygulamaya cihaz ekleyebilir, kaldırabilir veya sıralayabilirsiniz. iOS uygulamasındaki "Cihaz ekle" butonunu veya Android uygulamasındaki mavi "+" butonunu kullanarak cihaz ekleyebilirsiniz.
3) Şimdi uygulama tarafından verilen talimatları ve adımları tam olarak izleyin.
DİKKAT:
* Bağlantı işlemi sırasında, önceden toplanan ağ verilerini aktarmak için akıllı telefon/tablet ayarlarına geçmeniz ve kısa süreliğine doğrudan istasyona bağlanmanız istenecektir. Lütfen bunu yaparken uygulamayı kapatmayın! Uygulamayı yalnızca arka plana alın ve istasyonla Wi-Fi bağlantısı kurulduktan sonra tekrar ön plana koyun.
* İstasyon yalnızca 2,4 GHz üzerinden çalışır. Çift bant modunda (aynı anda 2,4 GHz ve 5 GHz) bir Wi-Fi ağıyla çalışmak da mümkündür. Ancak bağlantı işlemi sırasında herhangi bir sorun yaşanırsa, Wi-Fi ağının ayarlarının yapılması ve entegrasyon işlemi sırasında geçici olarak yalnızca 2,4 GHz kullanılması önerilir.
4) Uygulamadaki çevrimiçi bağlantıyla ilgili tüm adımları başarıyla tamamladıktan sonra, VIEW istasyonunuzda doğru saat ve tarihin tamamen otomatik olarak ayarlanması ve profesyonel hava durumu verilerinin alınması yalnızca birkaç dakika sürecektir.
5) VIEW istasyonunuzdan gelen okumalar birkaç dakika sonra uygulamada görüntülenecektir. Wi-Fi bağlantısından önce VIEW istasyonuna zaten bağlı olan vericiler, birkaç dakika sonra uygulamaya eklenmeleri için uygulamanın bildirim alanında ek cihazlar olarak önerilecektir.
6) Daha sonra bir verici eklenirse (veya bağlantı işlemi sırasında otomatik olarak algılanmadıysa), uygulama menüsünde "Cihazlar" cihaz yönetimini seçin. Burada ayrıca bireysel vericileri tarayabilir ve ekleyebilirsiniz. Bunlar VIEW istasyonu tarafından alınır ve sunucuya/uygulamaya iletilir.

 

Teknik Özellikler:

Ana Ünite:

Sıcaklık Ölçüm Aralığı

0 ... +50°C

Sıcaklık Ölçüm Hassasiyeti

± 1°

Nem Ölçüm Aralığı

10 ... 99% rH

Nem Ölçüm Hassasiyeti

± 5%

Güç

Adaptör+1x CR2032(yedek güç)

Transmitter İletişim Frekansı

868 MHz

İletişim Mesafesi

100 metre (max, açık alanda)

Wifi İletişim Frekansı

2,4 GHz (802.11 b/g/n)

Ağ İsim ve Parola

Maksimum 45 karaktere kadar

Ağ Hızı

minimum 1 Mbit/s

Boyutlar

210 x 29 (96) x 160 (139) mm

Ağırlık

386 gr.

Kombine Rüzgar Transmitter:

Sıcaklık Ölçüm Aralığı

-40°C ... +60°C

Nem Ölçüm Aralığı

10% ... 99% rH

Rüzgar Ölçüm Aralığı

0 ... 178 km/h (0 ... 111 mph)

Güç

3 x 1.5V AA (dahil değildir)

Pil Ömrü

2 yıl

Boyutlar

222 x 213 x 216 mm

Ağırlık

221 gr.

Yağmur Transmitteri:

Yağış Ölçüm Aralığı

0 ... 9999 mm

Güç

2 x 1.5V AA (dahil değildir)

Pil Ömrü

2 yıl

Boyutlar

180 x 120 x 134 mm

Ağırlık

218 gr.

 • Kredi Kartına
  Taksit
 • Güvenli Alışveriş
  256 Bit SSL Sertifika
 • Kapıda Ödeme
 • 1500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
 • Orjinal Ürün
 • Garantili Ürün
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR