​Sıcaklık ve Nem Ölçer

 

Sıcaklık ve nem ölçer; havadaki sıcaklık ve bağıl nemi (su buharı konsantrasyonu) ölçen dijital veya mekanik ölçüm cihazıdır. Aynı zamanda termo-higrometre (termometre nem ölçer) olarak da bilinir. 

Bir kişinin ömrünün en az üçte ikisi iç ortamda harcanır. Evde iyi ve rahat hissetmemiz büyük ölçüde iç mekan havasının kalitesine bağlıdır. Çok nemli olan odalar küflenmeyi kolaylaştırır, ancak aşırı kuru hava da sağlığımıza, evcil hayvanlara, bitkilere, ahşap zeminlere ve antika mobilyalara zarar verebilir. 

Sıcaklık ve nem ölçer, iç mekan iklimini izlemek için ideal bir ölçüm cihazıdır. Oda sıcaklığı ve nemi, hedeflenen ısıtma ve havalandırma ile kolayca düzenlenebilir. Bu konforlu ve sağlıklı bir yaşam ortamı yaratır ve hatta ısıtma maliyetlerinden tasarruf sağlar. 
Günlük en yüksek ve en düşük değerler kalıcı olarak görüntülenir ve belirli bir zamanda otomatik olarak sıfırlanabilir.  

Konfor seviyesi, ısıtma ve havalandırma sistemlerinin ayarlanması için önemli bir parametredir. Bağıl nem ve sıcaklık, termal konfor seviyesini izlemek için çok önemli parametrelerdir. Bu bağlamda, ideal iç ortam sıcaklığı 18 ile 23˚C, nem ise %45 ile %65 arasında değişmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR