​Datalogger

Datalogger (veri kayıt cihazı), belirlenen zaman aralıkları içinde çevresel parametreleri(sıcaklık, nem, basınç vb.) otomatik olarak izleyen ve kaydeden, koşulların ölçülmesini, ölçülen verilerin tablo ve  grafiğinin oluşturulmasını, belgelenmesini, analiz edilmesini ve onaylanmasını sağlayan elektronik kaydedici cihazlardır. 

Datalogger (veri kayıt cihazı), veriyi almak için bir sensör ve veriyi işleyip depolamak için bir mikroişlemci içerir. Kaydedilen veriler daha sonra analiz için bir bilgisayara aktarılır. Datalogger cihazları kayıtlı verileri bilgisayara USB, SD kart, Ethernet, Wifi veya GSM modem ile aktarır.

 

Datalogger Fiyatları

Datalogger fiyatları; kayıt edilen parametreye, hafızaya, kanal sayısına, ölçüm hassasiyetine, veri transfer çeşidine ve kaliteye göre değişir. Sitemizdeki datalogger fiyatları 20 Dolar ile 5.500 Dolar arasında değişkenlik gösterir.
 

Datalogger Çeşitleri

Datalogger cihazları, hemen hemen her endüstride çeşitli uygulamalar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Sıcaklık en sık ölçülen parametredir ve ayrıca en sık kaydedilen parametredir. Bunun dışında Nem, Basınç, Hava Hızı(Rüzgar), CO2, Işık Şiddeti, Gürültü, Titreşim ve Analog Sinyal(4-20 mA, 0-10V) gibi birçok sensörden kayıt alabilen datalogger mevcuttur. 

 

Datalogger Faydaları

Datalogger kullanmanın en önemli yararlarından biri 24 saat boyunca otomatik olarak veri toplama yeteneğidir. Böylece uygulamanızda ki koşulların geçmişini gözlemleme şansınız bulunur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR