Kızartma Yağı Ölçüm Cihazı


Kızartma yağı ölçüm cihazı, çeşitli kızartma yağlarının kalitesini belirlemenizi sağlayan bir ölçüm cihazıdır. Cihaz yağdaki Toplam Polar Madde (TPM) bileşenini ve sıcaklığı ölçer. TPM, kızartma sırasında ortaya çıkar ve yağın kalitesi için güvenilir bir göstergedir. % TPM değeri, bir kızartma yağının termal oksidatif stres seviyesinin bir ölçüsüdür. 

Kızartılmış yiyeceklerinizin kalitesi, yemeklik yağınızın kalitesi ile belirlenir. Kızartma sürecinde yağ bozulmaya ve parçalanmaya başlar. Yağın bu şekilde parçalanması, kızarmış yiyeceklerinizin tadını, dokusunu ve genel kalitesini etkiler. Yüksek sıcaklıkta pişirme işlemi sırasında fiziksel ve kimyasal reaksiyonla toksik kimyasallar üretilecektir. 

Kızartma yağı ölçüm cihazı, yağın değişmesi gerekip gerekmediğini veya yakında değişmesi gerekip gerekmediğini bilmenizi sağlayan, okunması kolay renkli bir LED ışığı işlevine sahiptir. Yağı yalnızca gerektiğinde değiştirerek, hem paradan ve zamandan tasarruf edebilir hem de atıkları azaltabilirsiniz. 

Kızartma yağı ölçüm cihazı, kalite denetimi, yemekhane, fast-food restoranları, gıda üreticileri, pastanelerde sıkça kullanılır. Ayrıca, yemeklik yağ kalitesinin laboratuvarda ön denetimi için de kullanılır. Bu test cihazı, uygulamayı ve yağ kalitesini denetlemeyi, kızartma yağından tasarruf etmeyi ve kızartma yağının güvenliğini sağlamayı sağlar.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR