Tahıl Nem Ölçer


Tahıl nem ölçer; tahılı hasat ederken, tohumları kuruturken veya depolarken tahılların kalitesini belirlemek için gerekli bir ölçüm cihazıdır. 

Hava koşulları mahsul kalitesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Büyürken ve hasat mevsiminde, tahıllar her zaman zorlu hava koşullarından etkilenecektir. Bu nedenle, tahılların ve tohumların doğru nem içeriğinde toplanması, tahılın miktarını, kalitesini ve depolanabilirliğini ve dolayısıyla kârınızı doğrudan veya dolaylı olarak olumlu etkileyecektir. 

Arpa, Buğday, Mısır, Yulaf, Çavdar, Çeltik, Kırmızı Mercimek, Yeşil Mercimek, Kuru Fasulye, Nohut, Ayçiçek, Sorgum, Kanola, Soya, Makarnalık Buğday gibi tahıl ve tohumlar için nem içeriğinin çok yüksek ve çok düşük olmaması değerlidir. 

Tahıl ve tohumların nem yüzdesini belirlemenin en iyi yolu portatif bir nem ölçer kullanmaktır. Doğru bir tahıl nem ölçer ile yapılan çoklu nem testleri, çiftçilere, tüccarlara ve aradaki herkese tahıl kalitesinin güvenilir bir görüntüsünü sağlayacaktır. 

Doğru nem içeriğine sahip olan taneler, küf riskini ve dolayısıyla küfün yayılmasını azaltır. Doğru nem içeriğindeki tahıl ve tohumlar daha sonra sizi istenmeyen kayıplardan koruyacak ve sonunda karınızı olumlu yönde etkileyecektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR