• Kredi Kartına
  Taksit
 • Güvenli Alışveriş
  256 Bit SSL Sertifika
 • Kapıda Ödeme
 • 500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
 • Orjinal Ürün
 • Garantili Ürün
Wile 78 Tahıl Rutubet Ölçer
Wile 78 Tahıl Rutubet Ölçer
Wile 78 Tahıl Nem Ölçer
Wile 78 Tahıl Nem Ölçüm Cihazı
Wile 78 Numune Haznesi
Wile 78 Çanta İçerik

Wile 78 Tahıl Rutubet Ölçer

5,00
Marka : Farmcomp
Fiyat : ₺8.838,90  + KDV
KDV Dahil : ₺10.429,90
₺869,16 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Wile 78 Tahıl Rutubet Ölçer


Wile 78 tahıl rutubet ölçer; dahili öğütücüsü ile taneleri kırarak, 21 farklı hububatın nemini ölçen, 4% . . . %44 ölçüm aralığına sahip, Finlandiya'da üretilmiş bir tahıl nem ölçerdir. 

Wile 78 Kırmalı Tahıl Nem Ölçer


Wile 78 Tahıl Nem Ölçer Özellikleri

- Wile 78 21 farklı tahıl ve tohumun nemini ölçer, bunlar; Arpa, Fasulye, Karabuğday, Mısır, Bezelye, Keten, Darı, Hardal, Yulaf, Çeltik, Kırmızı Yonca, Çim, Çavdar, Kanola, Sorgum, Soya Fasulyesi, Ayçekirdeği, Çayır Otu, Tritikale, Buğday, Beyaz Yonca’dır. 
- Ölçüm aralığı tahıla bağlı olarak %4 ile %44 arasında değişmektedir. Tahıl taneleri için tipik aralık %9 ila %37 ve yağlı tohumlar için %5 ila %28 arasında değişmektedir. 
- Wile 78 tahıl nem ölçer ile ölçüm basit ve hızlıdır. Ölçüm cihazı iki düğme kullanılarak çalıştırılır ve ölçüm sonucu ortalama 20 saniye içinde ekranda gösterir.
- Okunması kolay ve aydınlatmalı bir ekrana sahiptir. Ekran, tane türünü gösterir ve ölçümden önce olası ayarları yapmanıza yardımcı olur. 
- Wile 78 tahıl rutubet ölçer otomatik sıcaklık kompanzasyonuna sahiptir, böylece yaptığı ölçümler numune ve ortam sıcaklığı farkından etkikenmez ve hassas olur. 
- Cihaz ölçüm sonuçlarını hafızaya alabilir, hafızaya alınan ölçüm sonuçlarının ortalamasını otomatik olarak hesaplar, ve ekranda gösterebilir. 
- Wile 78 nem ölçer kırma prensibi ile ölçüm yapar, numune haznesinde bulunan dişlileri özel bir kaplamaya sahiptir ve bu uzun kullanım ömrü sağlar. 
- Beraberinde gelen temizleme fırçalarıyla ölçümlerden sonra numune haznesini kolayca temizleyebilirsiniz. 
- Wile 78 nem ölçer Finalndiya'da üretilmiştir. 

Wile 78 Kırmalı Tahıl Rutubet Ölçer

Cihazın numune boyutu küçüktür, bu da onu gerçek hasat mevsimi başlamadan önce numuneleri ölçmek için uygun bir araç haline getirir. 
Kırmalı ölçüm prensibi, yüzeyin altındaki tanelerin veya tohumların nem içeriğini analiz etmeyi sağlar. Bu özellik, kabuğun kalınlığı türe ve büyüme koşullarına bağlı olarak değiştiğinde veya aşırı nemli tahıl hızlı bir şekilde kurutulduğunda ve muhtemelen dış yüzeyi kuru olmasına rağmen çekirdeğin merkezinde bir miktar nem bıraktığında yararlıdır.

Wile 78 Hububat Nem Ölçer


Wile 78 Tahıl Rutubet Ölçer Nasıl Kullanılır?

Wile 78 Nasıl Kullanılır

1) ON/OFF tuşuna basarak cihaz açılır. 
2) Aşağı yukarı ok tuşlarını kullanarak nemi ölçülecek olan tahılı menüde bulup OK tuşuna basarak seçim yapılır. 
3) Ekranın üst bölümünde seçtiğiniz tahıl türünün isminin hemen yanındaki ölçü miktarına göre (9ml yazıyor ise 1 kapak, 18 ml yazıyor ise 2 kapak) tahıl cihazın numune haznesine dökülür ve kapak belirlenmiş olan son çizgiye kadar çevrilerek kapatılır. 
4) Tekrar OK butonuna bastığınızda ölçüm işlemi başlar ve 20 saniye içerisinde ölçüm sonucu ekranda gösterilir. 

Wile 78 Tahıl Nem Ölçer Çanta

Wile tahıl nem ölçerlerin ölçek ayarları, yaygın standart tahıl türlerine mümkün olduğunca yakın olacak şekilde ayarlanır. Bununla birlikte, örneğin değişen yetiştirme koşulları veya yeni türler nedeniyle tahılın özelliklerinin değişmesi muhtemeldir. Bu nedenle, hasattan önce, kullandığınız tahıl türü ile cihazın ölçümlerini etüv testinde elde edilen ölçümlerle eşleştiğinden daima emin olmanızı tavsiye ederiz. Daima birkaç numune alın ve sonuç olarak bunların ortalamasını kullanın. 

Cihazın ve tahılın sıcaklığı 16–32˚C aralığındaysa, tahılınız için en iyi ölçüm doğruluğunu elde edersiniz. Cihazın ve tahılın sıcaklığı mümkün olduğunca birbirine yakın olmalıdır ve numunenin mümkün olduğunca hava geçirmez bir kapta saklanması tavsiye edilir. 

 

Teknik Özellikler

Ölçüm Aralığı

4% . . . %44

Hassasiyet

±0.5%

Çözünürlük

0.1%

Ürün Listesi

Arpa, Fasulye, Karabuğday, Mısır, Bezelye, Keten, Darı, Hardal, Yulaf, Çeltik, Kırmızı Yonca, Çim, Çavdar, Kanola, Sorgum, Soya Fasulyesi, Ayçekirdeği, Çayır Otu, Tritikale, Buğday, Beyaz Yonca

Çalışma Sıcaklığı

5°C . . . 50°C

Model

Kırmalı

Ekran

Mavi aydınlatmalı LCD

Net Ağırlık

915 gr.

Ebatlar

180 x 70 x 65 mm

Güç

9V pil (dahildir)


ÜRÜN VİDEOSU:

Benzer Ürünler
 • Müşteri
  Memnuniyeti
 • Kredi Kartına
  Taksit
 • SSL Sertifikası ile
  Yüksek Güvenlik
 • Kapıda
  Ödeme
 • 500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR