• Kredi Kartına
  Taksit
 • Güvenli Alışveriş
  256 Bit SSL Sertifika
 • Kapıda Ödeme
 • 500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
 • Orjinal Ürün
 • Garantili Ürün
Wile 200 Tahıl Nem ve Hektolitre Ölçer
Wile 200 Tahıl Nem ve Hektolitre Ölçer
Wile 200 Çanta
Wile 200 Çanta İçerik

Wile 200 Tahıl Nem ve Hektolitre Ölçer

5,00
Marka : Farmcomp
Fiyat : ₺13.248,00  + KDV
KDV Dahil : ₺15.632,64
₺1.302,72 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Wile 200 Tahıl Nem ve Hektolitre Ölçer


Wile 200 tahıl nem ve hektolitre ölçer; 16 farklı tahılın rutubet, sıcaklık ve hektolitresini (yüz litrelik ağırlığını) hızlı ve kolay bir şekilde ölçülmesini sağlayan, Türkçe menüye sahip, Finlandiya'da üretilmiş bir tahıl nem ve hektolitre ölçüm cihazıdır. 

Wile 200 Tahıl Nem ve Hektolitre Ölçer

 

Wile 200 Tahıl Nem Ölçer Özellikleri

- Wile 200 tahıl nem ve hektolitre ölçer; Arpa, Buğday, Buğday Makarna, Çavdar, Yulaf, Sorgum, Çeltik Pirinç, Mısır, Çayır Otu, Yeşil Bezelye, Yonca (Kırmızı), Tritikale (buğday ve çavdar melezi), Ayçiçeği Yağlı Tohum, Ayçiçeği Uzun, Soya, Kanola gibi tahıl ve tohumların nem, hektolitre (yüz litrelik ağırlık) ve sıcaklığını ölçer. 
- Ölçüm aralığı tahıl çeşidine bağlı olarak %1 ile %38 arasında değişmektedir. Tahıl taneleri için tipik aralık %5 ila %30 ve yağlı tohumlar için %2 ila %25 arasında değişmektedir. 
- Cihaz ölçüm sonucunu 7 saniyeden kısa bir sürede ekranda gösterir. 
- Hektolitre ağırlık ve sıcaklık kompanzasyonu uygulayan cihaz, tahıl türleri arasındaki farklılıkların yanı sıra mevsim değişikliğinin neden olduğu danelerdeki yapısal farklılıkları da dengeler ve böylece yüksek ölçüm doğruluğu sağlar. 
- Wile 200 tahıl nem ölçer, önceki ölçümlerin ortalamasını otomatik olarak hesaplar. Ayarlar menüsünde, ortalama hesaplama için sonuç sayısını (3, 6 veya 9 ölçüm) ayarlayabilirsiniz. Ortalama değer sonraki ölçümler için sıfırlanabilir. 
- Otomatik kapanma özelliği ile pilden tasarruf edilmesini sağlar. 30 saniye, 1 dakika, 5 dakika, 10 dakika ve 20 dakika olarak menüden ayarlanabilir. 
- Ekran aydınlatma ve LCD kontrast değerleri kullanıcı tarafından ayarlanabilir. Pil durumu ekrandan kontrol edilebilir. 
- Tercih edilen ağırlık birimi (kg/hl veya lb/Bu) ve sıcaklık birimi (°C veya °F) kullanıcı tarafından değiştirilebilir. Sıcaklık birimleri Fahrenheit'ten Celsius'a değiştirildiğinde, test ağırlık birimleri de değiştirilir. 
- Wile 200 tahıl nem ve hektolitre ölçüm cihazı, diğer tahıl nem ölçer çeşitlerinden açıkça daha büyük bir numune haznesine sahiptir. Büyük numune boyutu, rastgele yeşil tanelerin sonucu bozduğu durumlardan kaçınarak, ölçülen taneye daha kapsamlı bir genel bakış sağlar. 
- Cihazın numune kabı 0.4 litredir ve patentli bir entegre tahıl seviye sistemi ile donatılmıştır. 
- Wile 200 nem ölçer kullanmak güç gerektirmez: sadece cihazın üst kısmına takılı şeffaf kabı doldurun, tahıl örneğini ölçüm haznesine dökün ve patentli entegre tesviye sistemi ile numuneyi düzleştirin. Fazla tahıl, ölçüm kabının etrafındaki oluğa düzgün bir şekilde düşer. 
- Wile 200 ile ölçüm yapmak da hızlıdır: kırmalı nem ölçerlerin aksine, ölçüm işlemleri arasında temizlik gerektirmez. 
- Gelecekteki arayüz güncellemeleri için kolay erişimli USB bağlantı noktası bulunur. 
- Cihaz Finlandiya’da üretilmiştir. 
- Wile 200; taşıma çantası, çantas askısı, USB kablosu, piller ve kullanım kılavuzu ile birlikte gelir. 

Wile 200 Tahıl Nem ve Hektolitre Ölçüm Cihazı


Wile 200 Tahıl Nem ve Hektolitre Ölçer Nasıl Kullanılır? 

Wile 200 Nasıl Kullanılır?

1) Numune hunisini test cihazının üzerine yerleştirin. Test cihazını açmak için AÇMA/KAPAMA düğmesine basın ve bırakın. Güç açıldıktan sonra ekran, test edilen son tahılın sonuçlarını gösterir. 
2) YUKARI/AŞAĞI düğmelerini kullanarak ölçümünü yapacağınız tahılı seçin. İstenen tahıl seçildikten sonra ENTER düğmesine basın. Test cihazını sabit ve çoğunlukla düz bir yüzeye yerleştirin. Ölçümü başlatmak için ENTER tuşuna basın. 
3) Tahılın düşmesini önlemek için huninin alt kısmında bulunan sürgüsünün içeri itildiğinden emin olun. Huniyi numune ile ağzına kadar doldurun. 
4) Sürgüyü çekin ve tahıl test hücresine eşit şekilde akacaktır. 
5) Ekranda uyarı belirdiğinde huniyi çıkarın. Fırçayı ünitenin arkasına doğru sabit bir hareketle iterek ve fazla tahılı geri alarak tahılı düzleştirin. 
6) Fırça başlangıç konumuna geri döndüğünde, cihaz otomatik olarak ölçüme başlayacaktır. Sonuçlar saniyeler içinde ekranda görünecektir. 

 


Wile cihazların ölçek ayarları, ortak standart tahıl türlerine mümkün olduğunca yakın olacak şekilde ayarlanır. Bununla birlikte, örneğin değişen yetiştirme koşulları veya yeni türler nedeniyle tahılın özelliklerinin değişmesi muhtemeldir. Bu nedenle, hasattan önce, kullandığınız tahıl türü ile cihazınızın ölçüm sonuçlarının etüv testinde elde edilen ölçümlerle eşleştiğinden daima emin olmanızı tavsiye ederiz. Daima birkaç numune alın ve sonuç olarak bunların ortalamasını kullanın. 

En iyi ölçüm doğruluğunu elde etmek için cihazın bulunduğu ortamın ve tahılın sıcaklığının 16-32˚C aralığında olmasını tavsiye ederiz. Cihazın bulunduğu ortamın ve tahılın sıcaklığı mümkün olduğunca birbirine yakın olmalıdır ve numunenin mümkün olduğunca hava geçirmez bir kapta saklanması tavsiye edilir. 

Wile 200 Kutu İçerik

 

Teknik Özellikler

Ölçüm Aralığı

1% . . . %38

Hassasiyet

±0.5%

Çözünürlük

0.1%

Ürün Listesi

Arpa, Buğday, Buğday makarna, Çavdar, Yulaf, Sorgum, Çeltik pirinç, Mısır, Çayır otu, Yeşil bezelye, Yonca (Kırmızı), Tritikale, Ayçiçeği yağlı tohum, Ayçiçeği uzun, Soya, Kanola

Çalışma Sıcaklığı

5°C . . . 45°C

Kalibrasyon Ayarı

Var

Ekran

Aydınlatmalı grafik LCD

Net Ağırlık

1440 gr.

Ebatlar

380 x 285 x 180 mm

Güç

4 x AA 1.5 V (dahildir)

Benzer Ürünler
 • Müşteri
  Memnuniyeti
 • Kredi Kartına
  Taksit
 • SSL Sertifikası ile
  Yüksek Güvenlik
 • Kapıda
  Ödeme
 • 500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR