• Kredi Kartına
  Taksit
 • Güvenli Alışveriş
  256 Bit SSL Sertifika
 • Kapıda Ödeme
 • 500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo
 • Orjinal Ürün
 • Garantili Ürün
Apera PH1 Cep Tipi Ph Metre
Apera PH1 Cep Tipi Ph Metre
Apera PH1 Ph Metre
Apera PH1 Taşıma Çantası
Apera PH1 Pil

Apera PH1 Cep Tipi Ph Metre

5,00
Fiyat : ₺1.073,00  + KDV
KDV Dahil : ₺1.266,14
₺140,68 'den başlayan taksitlerle

ADET

Artır Azalt

Apera PH1 Cep Tipi Ph Metre


Apera PH1 cep tipi ph metre; 0 ila 14 pH aralığında ölçüm yapabilen, 3 noktadan (4, 7, 10) kalibre edilebilen, IP67 koruma sınıfına sahip güvenilir ve uygun fiyatlı bir ph ölçer cihazıdır. 
Musluk suyu ve içme suyu testi, tarım, su kültürü, yüzme havuzları ve eğitim amaçlı kullanılabilen ideal bir cihazdır.
 


Apera PH1 Cep Tipi Ph Ölçer Özellikler

Sıcaklık ve pH değerlerini, tamamlanmış kalibrasyon değerlerini ve stabil okumalarını ultra berrak, 180˚ açılı ve çift satırlı ekranda gösterir. 
Apera PH1 ph metre 1 ila 3 noktada otomatik olarak kalibre edilebilir ve 0° ila 50˚C arasında otomatik sıcaklık kompanzasyonuna sahiptir. 
Ph metre ölçüm aralığının dışında ölçüm yaptığında ve yanlış kalibre edildiğinde uyarı verir. 
Ölçüm değeri stabil hale geldiğinde ekranda bir gülen surat ikonu belirir. 
Apera PH1 ph ölçer IP67 koruma sınıfına uygun su ve toz geçirmedir. Ayrıca suda batmayan yapısı sayesinde herhangi bir sıvıya düşerse yüzeyde kalır. 
Apera PH1 ph ölçüm cihazı; 4 adet AAA pil ile çalışır ve 2000 saate kadar çalışma süresine sahiptir. (Kullanıma göre değişir) 
Düşük pil uyarısı ve otomatik kapanma (8 dakika sonra) özelliği ile pilden tasarruf etmenizi sağlar. 
4 ve 7 pH kalibrasyon tampon çözeltileri, 4x AAA piller, boyun askısı ve sağlam bir taşıma çantası ile komple set halinde gelir.
 


Apera PH1 Ph Metreyi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

PH probundan sızan beyaz kristalli bir katı görürseniz, bu probun içindeki referans solüsyondur (3M KCL). Herhangi bir kusurlu sorunun işareti değildir. Prob bir süre kuru olarak saklandığında oluşan normal bir durumdur. Prob bağlantısının iyi çalıştığını kanıtlar. Kullanıcılar, katıları çıkarmak için probu saf veya arıtılmış suda yıkayabilir ve test cihazını her zamanki gibi kullanabilir. 
Her testten sonra, kullanıcılar pH probunu saf su veya arıtılmış suyla iyice durulamalıdır. 
Önceden karıştırılmış pH kalibrasyon tampon çözeltileri için, doğruluğunu korumak için bunları 10 ila 15 kez kullanımdan sonra değiştirmenizi öneririz. 
Bu ölçüm cihazı, distile veya deiyonize su test edilirken doğru veya stabil pH okumaları vermez. Bunun nedeni, damıtılmış veya deiyonize suyun, elektrotun düzgün çalışması için yeterli iyona sahip olmamasıdır. Distile veya deiyonize suyun pH'ını ölçmek için kullanıcıların özel bir cihaz kullanması gerekir. Daha fazla ayrıntı için [email protected] adresinden bizimle iletişime geçin. Kaynak suyu veya içme suyu gibi arıtılmış suyu test ederken, bu arıtılmış suda sensör tarafından algılanacak çok az iyon kaldığından, okumaların stabilize olması daha uzun sürer (tipik olarak 3-5 dakika). 
PH probunda kalıcı hasara neden olacağından probu saf veya arıtılmış suda saklamayın. Arıtılmış veya saf su yalnızca probu durulamak için önerilir. Prob, en iyi doğruluk için 3M KCL pH elektrot saklama çözümünde saklanmalı veya depolama çözümü kullanışlı değilse alternatif olarak pH 4,00 kalibrasyon çözümünde saklanmalıdır. 
Probun kuru saklanması kalıcı hasara neden olmayacaktır. Yalnızca geçici olarak probun hassasiyetini kaybetmesine neden olur, bu da depolama solüsyonunda veya pH4.00 kalibrasyon solüsyonunda ıslatılarak her zaman geri yüklenebilir.
 

Teknik Özellikler

pH Ölçüm Aralığı

0 ... 14.0 pH

pH Çözünürlük

0.1

pH Hassasiyet

±0.1

pH Kalibrasyon

3 noktalı (4. 7, 10), otomatik

Sıcaklık Kompanzasyonu

0 ... 50 °C (otomatik)

Sıcaklık Ölçüm Aralığı

0 ... 50 °C

Sıcaklık Çözünürlük

0.1

Sıcaklık Hassasiyet

±0.2 °C

Koruma Sınıfı

IP67

Ekran

LCD

Güç

4x AAA pil

Boyutlar

40×31×178 mm
(taşıma çantası ile 190×165×40 mm)

Ağırlık

107 g (taşıma çantası ile 438 g)

Benzer Ürünler
 • Müşteri
  Memnuniyeti
 • Kredi Kartına
  Taksit
 • SSL Sertifikası ile
  Yüksek Güvenlik
 • Kapıda
  Ödeme
 • 500TL Üzeri
  Ücretsiz Kargo